Ponad 150 nagrodzonych uczniów, kilkudziesięciu wyróżnionych nauczycieli i sala widowiskowa pełna dumnych rodziców. Dom Kultury w Szczygłowicach stał się sceną dla najzdolniejszych młodych mieszkańców Knurowa, którzy odebrali coroczne nagrody za wybitne osiągnięcia.
Tradycyjna gala, przygotowana przez Miejskie Centrum Edukacji, zamknęła rok szkolny pod znakiem spektakularnych sukcesów. W tym roku statuetki sów, medale i dyplomy powędrowały do 151 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Laurami podzielili się reprezentanci trzech kategorii: młodzi naukowcy, artyści oraz sportowcy. Sukcesy te świętowano wspólnie z kadrą pedagogiczną – na scenie uhonorowano również 37 nauczycieli, którzy przez ostatnie miesiące pilotowali rozwój swoich podopiecznych.
Nagrody trafiły do osób, które w minionym roku sięgały po najwyższe trofea. Regulamin gali uwzględniał wyłącznie sukcesy w prestiżowych olimpiadach i konkursach – mowa tu o turniejach pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Śląskiego Kuratora Oświaty czy oficjalnych mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego.
Wydarzenie przyciągnęło wielu znamienitych gości. Oprócz dyrektorów szkół i rodzin laureatów, w Szczygłowicach pojawili się m.in. Posłanka na Sejm RP Krystyna Szumilas, Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla oraz Iwona Promny-Pohl z gliwickiej delegatury kuratorium. Miejski samorząd reprezentowali: Prezydent Tomasz Rzepa, Zastępca Prezydenta Piotr Surówka, Skarbnik Krzysztof Grzelak oraz radni Rady Miasta.
Uroczystość miała niezwykle dynamiczną oprawę, w której oficjalne protokoły przeplatały się z popisami artystycznymi. Publiczność miała okazję usłyszeć utalentowane knurowskie wokalistki – Julię Jędrasik z MSP nr 2 (w utworze „Nowy ląd”) oraz Milenę Cebulę z MSP nr 1. Z kolei szkolny zespół z ZSP nr 3 napełnił salę energią, wykonując przebój „Nie bój się chcieć”.
Ciekawym urozmaiceniem były pokazy filmowe na dużym ekranie. Widzowie obejrzeli m.in. klip Krzysztofa Jojko promujący lokalną oświatę oraz ogólnopolski hit – film #ZnamTeNumery. Ta ostatnia produkcja, przygotowana przez MSP nr 1 na rzecz bezpieczeństwa seniorów, zdobyła niedawno pierwsze miejsce w konkursie telewizji Puls. Na finał wyświetlono pełen pozytywnej energii, wakacyjny materiał „Roztańczona Siódemka” z MSP nr 7, który przypomniał wszystkim, że czas na zasłużony, letni odpoczynek.
Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko


